1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek7 Gwiazdek8 Gwiazdek9 Gwiazdek10 Gwiazdek (1 - ilość głosów, punktacja: 10,00/10)
Loading...

Zwycięzca w kategorii: Najlepszy film – “Operacja Argo”, reż. Ben Affleck

Jeden z największych aktorów Hollywood i zdobywca aż trzech Oscarów (“Lot nad kukułczym gniazdem, “Czułe słówka”, “Lepiej być nie może”) w kategoriach: Najlepszy aktor pierwszo- i drugoplanowy: Jack Nicholson wspólnie z Michelle Obamą wręczał statuetkę Benowi Affleckowi, reżyserowi i producentowi filmu. “Operacja Argo”, wielki zwycięzca, ale na pewno nie czarny koń uroczystości, zasłużył na statuetkę przede wszystkim za ciekawie zrealizowaną historię, w iście niehollywoodzkim klimacie. “Operacja Argo” to opowieść o grupie Amerykanów, która próbuje wydostając się z Iranu w trakcie słynnej rewolucji w 1979 roku. Oparty na faktach film dostarcza widzowi ekstremalnych emocji, ale czy na tyle silnych by zasłużyć na Oscara? Moim zdaniem nie, ale jury Akademii zadecydowało inaczej.

W trakcie przyznawania statuetki widzowie mieli okazję wysłuchać przemowy Pierwszej Damy Białego Domu, która mówiła, że czuje się zaszczycona tym, ze może uczestniczyć w przyznawaniu nagrody właśnie w tej kategorii. Dziękowała także wszystkim zgromadzonym za bycie częścią tak wspaniałego wydarzenia, jakim jest oscarowa gala.

Występ Obamy przez wielu postrzegany został jako starannie przygotowana zagrywka polityczna. Tym bardziej, że Michelle Obama przyznała ją nie komu innemu, a Benowi Affleckowi za realizację “Opreacji Argo“.

Skrót gali – Oscary 2013

Komentarze

1 odpowiedź “Zwycięzca w kategorii: Najlepszy film – “Operacja Argo”, reż. Ben Affleck”

  1. Kasia pisze:

    Bardzo dobrze ukazana atmosfera terroru i zagrożenia. Świetny film, jak dla mnie zasłużył na nagrodę

Serwis, zawierający: najnowsze recenzje filmów 2013, najlepsze zapowiedzi filmowe 2013, hity i premiery kinowe 2013.

Recenzujemy: filmy polskie i zagraniczne, komedie romantyczne, filmy dramatyczne, filmy science-fiction oraz najnowsze filmy akcji.