1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek7 Gwiazdek8 Gwiazdek9 Gwiazdek10 Gwiazdek (1 - ilość głosów, punktacja: 7,00/10)
Loading...

Zwycięzcy w kategoriach: Aktor i aktorka pierwszoplanowi (Jennifer Lawrence – “Poradnik pozytywnego myślenia” oraz Daniel Day-Lewis – “Lincoln”)

Najlepszą aktorką pierwszoplanową została Jennifer Lawrence, która na Gali wystąpiła w pięknej kremowej sukni. Lawrence była już nominowana do Oscara w 2010 roku za pracę przy filmie “Do szpiku kości”. Wówczas statuetkę odebrała Natalie Portman za fantastyczną kreację Niny Sayers w Czarnym łabędziu. Tym razem splendor spadł na aktorkę takich filmów, jak: “Igrzyska śmierci”, czy “X-Men: Pierwsza klasa”. Lawrence była tak zaskoczona przyznaniem jej nagrody, że nie tylko potknęła się na schodach, ale roztrzęsiona i niedowierzająca, niczym licealistka, dziękowała rodzinie i twórcom “Poradnika pozytywnego myślenia” za wsparcie.

Jennifer Lawrence zdobywczyni Oscara 2013 w kategorii Najlepsza aktorka

(źródło: www.justjared.com)

Upadek aktorki podczas rozdania Oscarów

Lawrence po rozdaniu nagród

Najlepszym aktorem pierwszoplanowym został Daniel Day-Lewis (zdobywca dwóch Oscarów: “Moja lewa stopa”, “Aż poleje się krew”), nominowany za rolę w filmie “Lincoln”. Statuetkę wręczała mu Meryl Streep, do której odniósł się, mówiąc:

Trzy lata temu miałem grać Margaret Thatcher, a Meryl miała zagrać Lincolna. Na szczęście udało nam się namówić Spielberga, żeby było inaczej.

Daniel Day-Lewis zdobywca Oskara za rolę w filmie Lincoln (2013)

(źródło: www.justjared.com)

Komentarze

Serwis, zawierający: najnowsze recenzje filmów 2013, najlepsze zapowiedzi filmowe 2013, hity i premiery kinowe 2013.

Recenzujemy: filmy polskie i zagraniczne, komedie romantyczne, filmy dramatyczne, filmy science-fiction oraz najnowsze filmy akcji.