1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek7 Gwiazdek8 Gwiazdek9 Gwiazdek10 Gwiazdek (4 - ilość głosów, punktacja: 5,00/10)
Loading...

Groucho, Chico i Harpo Marx

Hacenbusch, Tony i Stuffy na wyścigach

Rodzeństwo komików z USA, które karierę rozpoczęło od występów w wodewilach (komediach muzycznych). Początkowo występowało pięciu braci: Groucho, Chico, Harpo, Zeppo i Gummo, ale do ich największego sukcesu przyczyniło się trzech pierwszych, znanych szerszej widowni przede wszystkim z filmów. Pierwsza, wspólnie nakręcona komedia (przy współudziale Paramount) to Humor Risk z 1921 roku. Kolejne: Małpi interes i Kacza zupa spopularyzowały komików i zaowocowały współpracą z MGM.

To właśnie w wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer powstały ich największe produkcje: Dzień na wyścigach, Bracia Marx na Dzikim Zachodzie czy Noc w operze z 1935 roku. Ostatnim filmem, w którym bracia występują razem jest wyreżyserowany przez Irwina Allena: The Story of Mankind z 1957 roku. Chico, Groucho i Harpo można zobaczyć na kolorowym obrazie, ale nie występują już wspólnie, a w osobno realizowanych scenach.

Komentarze

Serwis, zawierający: najnowsze recenzje filmów 2013, najlepsze zapowiedzi filmowe 2013, hity i premiery kinowe 2013.

Recenzujemy: filmy polskie i zagraniczne, komedie romantyczne, filmy dramatyczne, filmy science-fiction oraz najnowsze filmy akcji.