1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek7 Gwiazdek8 Gwiazdek9 Gwiazdek10 Gwiazdek (1 - ilość głosów, punktacja: 10,00/10)
Loading ... Loading ...

Ranking filmów o miłości, czyli komedie romantyczne w sam raz na Walentynki

Komedie romantycze - filmy na walentynki

W dniu zakochanych sporządziłam ranking ulubionych komedii romantycznych, które można obejrzeć w piękny zimowy wieczór. Za oknem biało, a przed nami cały dzień na wybieranie filmowych hitów. Kto podbił Wasze serca?

Oto moja Toplista:

1. Dzień świstaka (Groundhog Day)

Absolutny nr 1 w swojej kategorii. Premierę miał w 1993 roku, ale nie zestarzał się ani trochę. Główny bohater (w tej roli Bill Murray) to czterdziestoletni tetryk, który nie jest zadowolony, że kolejny raz jedzie do Pennsylvanii przepowiadać pogodę w towarzystwie świstaka. W znany sobie sposób uprzykrza życie innym i byłoby tak nadal, gdyby nie to, co ma go za chwilę spotkać. Postać, grana przez Murraya, budzi się następnego dnia i odkrywa, że sytuacje, w których uczestniczy wydarzyły się wczoraj. Początkowo bagatelizuje wszystkie okoliczności, ale odkąd ta sama piosenka grana jest już trzeci poranek w pensylwańskim radio, Philowi przestaje być do śmiechu. Od teraz na zmianę będzie popadał w stany depresyjne lub dziwną wesołość. Kilkukrotnie spróbuje popełnić samobójstwo, a nawet ukradnie świstaka, byle tylko ten koszmarny dzień wreszcie się skończył. Wybawieniem okaże się kiełkujący romans z Ritą (Andy McDowell), który odmieni bohatera i przywróci radość życia.

Zwiastun filmu Dzień Świstaka

2. Dziennik Bridget Jones (Bridget Jones’s Diary)

Wystarczy jedno słowo: fenomenalny. Angielski dowcip w najlepszym wydaniu z główną bohaterka, która nieustannie walczy z nadwagą i poszukuje księcia z bajki. Na zmianę rzuca palenie, wymienia podręczniki „psychologii dla ubogich”, zmienia garderobę i obiekty zainteresowania. Jedno jest niezmienne: od miesięcy prowadzi pamiętnik, w którym zapisuje najważniejsze wydarzenia z życia angielskiej dziennikarki. Za rolę w tym filmie można pokochać Renée Kathleen Zellweger, która nie jest pięknością z czerwonego dywanu, a jedną z tych kobiet, jakie spotkamy wychodząc do sklepu. Ja pokochałam Bridget za inteligencję, nieodparty urok i pecha, towarzyszącego jej niemal każdego dnia.

Trailer filmu Dziennik Bridget Jones

3. Pretty women

Podejrzewam, że każdy albo prawie każdy, co najmniej raz w życiu widział ten film. Współczesna wersja kopciuszka z Richardem Gerem i Julią Roberts to klasyk tego gatunku. Ona – prostytutka z Beverly Hills, on – samotny milider, który w wielkim mieście nie poszukuje erotycznych przygód, ale kompana do rozmów, kogoś z kim mógłby spędzić wieczór. Pozorne spotkanie zamienia się w gorący romans, a brzydkie kaczątko w prawdziwą damę.

Zwiastun filmu Pretty women

4. Holiday (The Holiday)

Historia o dwóch kobietach, które nie mają szczęście w miłości i postanawiają odmienić swój los, wyjeżdżając na drugi koniec świata. Jedna leci do USA, a druga do Anglii. Obie, bowiem, wymieniły się swoimi domami, w których od tej pory spędzą najbliższe tygodnie i spotkają kogoś, kto odmieni ich życie. W filmie największe wrażenie zrobiły na mnie postaci kreowane przez Jude`a Law i Kate Winslet. Najmniej podobała mi się Cameron Diaz. Była chyba nieco zbyt hollywodzka w tym pięknym domku z małą wanną. Kate – rewelacja, z resztą nie pierwszy raz. I choćby dla niej warto zobaczyć cały film. No dobra, dla Jude`a też!

Zwiastun filmu Holiday

5. Lepiej późno niż później

Istna mieszanka wybuchowa – aktorsko, scenicznie i na tysiąc innych sposobów. Wspaniały Jack Nicholson i jeszcze lepsza Diane Keaton. To komedia dla ludzi w każdym wieku. Odsłaniająca przed widzem, że miłości nie da się oszukać, i że zawsze będziemy za nią podążać. On – facet w kryzysie wieku średniego, ona w golfie zasłaniającym szyję i broniąca konwenansów, tak charakterystycznych w jej wieku. Spotykają się przez przypadek. Harry umawia się z jej piękną córką, której imponuje pan w średnim wieku, producent muzyczny. Wspólne spotkanie w domku nad oceanem zaowocuje lawiną wydarzeń, których kulminację obejrzymy na moście w Paryżu.

Trailer filmu Lepiej późno niż później

Autor: Justyna Orlik

Komentarze

Serwis, zawierający: najnowsze recenzje filmów 2013, najlepsze zapowiedzi filmowe 2013, hity i premiery kinowe 2013.

Recenzujemy: filmy polskie i zagraniczne, komedie romantyczne, filmy dramatyczne, filmy science-fiction oraz najnowsze filmy akcji.