1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek7 Gwiazdek8 Gwiazdek9 Gwiazdek10 Gwiazdek (2 - ilość głosów, punktacja: 8,50/10)
Loading ... Loading ...

Laureaci Sundance Festival w kategorii Short Film

Sundance film festival 2013

Komisja sędziowska w ośmioosobowym składzie , w której znaleźli się, m.in: Mike Plante i Kim Yutni, wybrała tegorocznych zwycięzców w kategorii: Short Film. Jury, z ponad 8 tysięcy filmów (8 102) , zakwalifikowało do głównego konkursu 65 z nich.

Mike Plant powiedział:

Musieliśmy wybrać z ponad 8 tysięcy filmów, ale nie żałujcie nas! Mieliśmy fantastyczną okazję, żeby zobaczyć dobre filmy. I to było takie trudne, żeby wyłonić wśród nich te, które miały zakwalifikować się do głównego konkursu. Wszyscy jesteście tu z jakiegoś powodu. Potraficie nakręcić dobre filmy. My nie musieliśmy ich robić, więc jesteśmy szczęściarzami.


Pierwszą nagrodę (Special Jury Award) wręczył Mike Farah, właściciel i pomysłodawca serwisu: Funny or Die (funnyordie.org). Wyróżnienie zdobył Kahlil Joseph za film: „Until the quiet comes”:

W kolejnej kategorii: Special Jury Award for acting zwyciężył Joel Nagle z filmem: „Palimpsest”.

Nagrodę jury za najlepszą animację zdobył Tony W Donoghue i jego film: „Irish Folk Furniture’

Tony, jak przystało na Irlandczyka, wyszedł po nagrodę z kuflem piwa w ręce i w kilku słowach podziękował cudownej, amerykańskiej rodzinie, u której mógł się zatrzymać w trakcie trwania festiwalu.

Wręczaniem kolejnych statuetek Sundance Festival zajęła się Magali Simard (odpowiedzialna za program festiwalu w kategorii: Short Film na Festiwalu Filmowym w Toronto)

Pierwsza z nich, za film w kategorii: Non-fiction, powędrowała do Michaela Almereyda („Skinningrove”).

Ostatnią nagrodę zdobyła Jenni Tiovoniemi, reżyserka: „The Date” . Odbierając ją, powiedziała:

To pierwsza rzecz jaką udało mi się wygrać, odkąd dostałam kosz z owocami w wieku pięciu lat.

 

Autor: Justyna Orlik

 

Komentarze

Serwis, zawierający: najnowsze recenzje filmów 2013, najlepsze zapowiedzi filmowe 2013, hity i premiery kinowe 2013.

Recenzujemy: filmy polskie i zagraniczne, komedie romantyczne, filmy dramatyczne, filmy science-fiction oraz najnowsze filmy akcji.