1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek7 Gwiazdek8 Gwiazdek9 Gwiazdek10 Gwiazdek (Bądź pierwszy)
Loading ... Loading ...

Hancock (2008) – recenzja filmu

Hancock (2008) - recenzja filmu
Ocena na FILMWEB: 6,0
Ocena autora:
7,0
Autor: Damian Marciniak

Tytuł recenzji:
Gdyby Superman był żulem
Reżyseria: Peter Berg

Aktorzy:
Will Smith, Charlize Theron

Dzisiaj w TV drugi raz w życiu obejrzałem film Hancock. No i już drugi raz stwierdziłem jak można spartolić dobry pomysł na film.

Gdy przestępczość ogarnia miasto to, kogo wzywamy? Batmana? Supermana? Spider-mana? Nie! Wzywamy Hancock’a! A gdzie go znajdziemy? A no pewnie tam gdzie zwykle. Śmierdzącego i ogarniętego kacem na ławce w parku. Gdy tylko opróżni butelkę alkoholu to ruszy na pomoc. Ale czy rzeczywiście chcemy jego pomocy? W końcu każda jego interwencja kończy się wielomilionowymi stratami. Mieszkańcy Los Angeles nie są tym zachwyceni i nie zapomną tego za każdym razem mu wypomnieć. Znienawidzony i sfrustrowany tym faktem bohater ucieka w alkohol i coraz bardziej nie lubi ludzi, którym musi wiecznie pomagać. Sytuacja się jednak zmienia, kiedy spotyka on na swojej drodze specjalistę od PR Raya Embrey’a…

Sam pomysł na stworzeniu filmu o superbohaterze całkowicie innym niż wszyscy jest genialny w swojej prostocie. John Hancock (Will Smith) jest typowym śmierdzącym żulem – alkoholikiem o mocach Supermana. Jest sfrustrowany i nie lubi ludzi. Zresztą z wzajemnością. Jednak im pomaga, chociaż wcale tego nie chce. Jednak dobry pomysł to nie wszystko. Początek filmu zapowiada nam świetną, nietuzinkową komedię. Zmianę charakteru filmu szybko nam zapowiada pojawienie się na ekranie specjalisty od PR Raya Embrey’a (Jason Bateman). Uratowany przez Hancock’a Ray postanawia odwdzięczyć się mu czyniąc z niego szlachetnego i lubianego przez wszystkich superbohatera. Hancock poznaje również piękną żonę Raya – Mary (Charlize Theron). Okazuje się, że łączy ją z naszym bohaterem tajemnicza więź. Akcja filmu zaczyna zwalniać by na koniec przerodzić się w jakiś mały melodramat. Od tego momentu elementy akcji sprawiają wrażenie jakby były nakręcone tylko dlatego by pokazać supermożliwości efektów specjalnych z Hollywood’u a dialogi stają się ckliwe i sztuczne.

O samej grze aktorów niewiele można powiedzieć. Will Smith jest zabawny, chociaż bardziej ponury niż zwykle. Charlize Theron jest śliczna jak zwykle, a Jason Bateman po prostu jest.

Na pochwałę zasługują na pewno efekty specjalne, które stoją w tym filmie na najwyższym poziomie. Jest tutaj dosyć sporo ciekawych i nietypowych scen (jak rzucanie wielorybem), w których autorzy efektów mogli się wykazać.

Komentarze

Serwis, zawierający: najnowsze recenzje filmów 2013, najlepsze zapowiedzi filmowe 2013, hity i premiery kinowe 2013.

Recenzujemy: filmy polskie i zagraniczne, komedie romantyczne, filmy dramatyczne, filmy science-fiction oraz najnowsze filmy akcji.