1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek7 Gwiazdek8 Gwiazdek9 Gwiazdek10 Gwiazdek (Bądź pierwszy)
Loading ... Loading ...

Fruitvale Ryana Cooglera na Sundance Festival

fruitvale ryana cuglera wygrało na sundance

Film, który napisał i wyreżyserował debiutant stał się wielkim zwycięzcą Sundance. Ryan Coogler stworzył opowieść o ostatnim dniu z życia 22-letniego mieszkańca Bay Area w stanie California. Na kanwie wydarzeń z 2008 roku powstała dramatyczna opowieść o sytuacji Afroamerykanina, który został oskarżony przez policjantów o prowokowanie zamieszek w metrze. Niewinny Grant zostaje skatowany przez wściekłych funkcjonariuszy, nie umiejących opanować złości.

Widz obserwuje te dramatyczne wydarzenia za pomocą autentycznego nagrania z komórki, umieszczonego przez Cooglera w filmie. Dzięki temu historia o życiu Granta, opowiedziana na początku filmu, zyskuje nowego znaczenia. Odbiorca widzi chłopaka, wcale nie z aureolą nad głową, ale silnie związanego z rodziną, który znalazł się w metrze o niewłaściwej godzinie i trafił na rozjuszoną grupkę policjantów, szukających kozła ofiarnego. Reżyser pokazuje nam zatem prawdziwe oblicze głównego bohatera i skłania nas przy tym do refleksji nad wciąż żywymi tematami, takimi jak: rasizm, dyskryminacja i znieczulica społeczna.

Autor: Justyna Orlik

Komentarze

Serwis, zawierający: najnowsze recenzje filmów 2013, najlepsze zapowiedzi filmowe 2013, hity i premiery kinowe 2013.

Recenzujemy: filmy polskie i zagraniczne, komedie romantyczne, filmy dramatyczne, filmy science-fiction oraz najnowsze filmy akcji.